Azərbaycan Respublikasının Rəsmi Dövlət PlatformasıRəsmi vebsaytları necə tanımalı?
CSV
2025-ci ildə stansiyalar üzrə gündəlik sərnişin gedişlərinin sayı .
Bu məlumat dəsti 2025-ci ildə metro stansiyaları üzrə gündəlik sərnişin gedişlərinin sayını əks etdirir. Sərnişin gedişləri metro stansiyalarının giriş turniketlərində kartların, eləcə də mobil telefonlar və digər elektron qurğular vasitəsilə həyata keçirilən NFC əsaslı təmassız ödəniş vasitələrinin oxudulması əsasında qeydə alınır. Hazırda sərnişinlər çıxış turniketlərində təkrar identifikasiya edilmir. Bu səbəbdən, müvafiq məlumat dəsti yalnız giriş məlumatları üzrə formalaşdırılır və sərnişin çıxışlarını və mənbə-təyinat sxemli marşrutları əhatə etmir. Məlumat yalnız stansiya üzrə giriş intensivliyini əks etdirir və tam səfər zənciri kimi interpretasiya edilməməlidir. Məlumatın yenilənmə tezliyi - ayda 1 dəfə. Əhatə dairəsi - Bakı şəhəri. İştirakçılar - "K Group" MMC (Bakı Kart). Sütunlar: Tarix - gün.ay.il formatında verilmiş tarix, Stansiya - Bakı Metropoliteninin stansiyaları, Gündəlik gediş sayı - Verilmiş gün və stansiya üzrə sədər etmiş sərnişin gedişlərinin ümumi sayı.
Yaradıldı:
13 yanvar 2026
Son yenilənmə: